O nas


Bison Chucks S.A. to międzynarodowy producent najwyższej jakości oprzyrządowania technologicznego do obróbki skrawaniem. Spółka świadczy usługi konstrukcyjno-technologiczne oraz badawcze oprzyrządowania technologicznego do obróbki skrawaniem oraz projektowania procesów technologicznych.

W ramach procesu rozwoju przedsiębiorstwa, Bison Chucks S.A. w ostatnim kwartale 2014 roku przeniósł się do nowo wybudowanego obiektu znajdującego się w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Podstrefa Białystok.

Wśród wyposażenia znajdują się m.in. najnowocześniejsze pionowe i poziome, w tym 5-osiowe centra obróbcze CNC marki Okuma umożliwiające produkcję detali wielkogabarytowych o średnicach do 2000 mm. Firma Okuma jest jednym z liderów rynku branży maszynowej.

Aktualnie firma Bison Chucks S.A. realizuje dwa projekty inwestycyjne współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Celem pierwszego projektu jest wprowadzenie na rynek imadła z możliwością ustalenia modułu samocentrującego. Produkt ten powstał na bazie własnych prac badawczo-rozwojowych uwieńczonych złożeniem zgłoszenia patentowego.

Drugi projekt dotyczy uchwytu tokarskiego sterowanego elektrycznie. Uchwyty będą wytwarzane na linii technologicznej będącej przedmiotem inwestycji. Linia ta została zaprojektowana przy uwzględnieniu innowacyjnej technologii.